باملند

1398/12/19 در ساعت 21:00:00

باملند مرکز تجاری و تفریحی بام لند تهران، مقصد انتخابی امروز ماست. می خواهیم به بررسی مرکز خرید بام لند بپردازیم و در مورد اینکه بام لند تهران کجاست اطلاعاتی را بدست بیاوریم

باملند

باملند


مرکز تجاری و تفریحی بام لند تهران، مقصد انتخابی امروز ماست. می خواهیم به بررسی مرکز خرید بام لند بپردازیم و در مورد اینکه بام لند تهران کجاست اطلاعاتی را بدست بیاوریم


یکی از معروفترین مراکز خرید لوکس تهران است.

برای برنامه های فرهنگی و جشنواره های مختلفی که در آمفی تئاتر این مجموعه اجرا می شود، بسیار محبوب شده است


امکانات رفاهی بسیار خوبی در این مرکز خرید برای بازدیدکنندگان فراهم شده است

کافه ها و رستوران های این مجموعه با چشم اندازی فوق العاده به دریاچه چیتگر، یکی از مجموعه های محبوب غذاخوری در شهر تهران است


امکانات تفریحی جذابی مانند آمفی تئاتر روباز، مجموعه تفریحی کودکان، مسیر پیاده روی، ماهیگیری و مجموعه وی آر لند، قایق سواری و ... بام لند را از دیگر مراکز خرید تهران متمایز کرده است

محوطه بام لند برای تردد معلولان مناسب سازی شده است


 

مجموعه تفریحی بام لند با ذوق و هنر معماران ایرانی، خانم مریم یوسفی و آقای مرتضی ادیب ساخته شده است

همراه مان باشید تا شما را با قسمت های مختلف این مجموعه محبوب بیشتر آشنا کنیم


افتخارات:

مجموعه بام لند در سال 2018 توانسته است برای طراحی خارجی خود، جایزه معماری ویژه در مسابقه بین المللی سالانه پریکس ورسیلز (international Prix Versailles annual awards) در بخش قاره ای آفریقا و غرب آسیا را به دست بیاورد

 

حال و هوای خوش بام لند

از ورودی بام لند که داخل می شوید، منظره زیبای دریاچه و پارک جنگلی چیتگر رو به روی شما قرار می گیرد و همهمه دلنشین مردم شما را به سمت داخل مجموعه هدایت می کند. مجموعه ای که مراکز خرید، کافه ها، رستوران ها و امکانات تفریحی آن در دو سمت راست و چپ ورودی اصلی آن قرار گرفته است و شما را به گشت و گذاری جذاب در این بخش از دریاچه چیتگر دعوت می کند. در قسمت های مختلف مردمانی را میبینیم که در رستورانی به انتظار سفارش خود نشسته اند یا به دور دریاچه قدم می زنند. فضای دلنشینی که با صدای موسیقی که در محیط پخش می شود، صدای آب دریاچه، رفت و آمد مردم و خنده گاه و بی گاه کودکان، حضور در این منطقه را به تجربه ای لذت بخش تبدیل می کند.

سرگرمی ها و تفریحات بام لند

بام لند تنها یک مرکز خرید لوکس نیست. این مجموعه با سرگرمی ها و تفریحات مختلف در مدت کمی طرفداران بسیاری پیدا کرده است و بسیاری از تهرانی ها اوقات فراغت خود را در بام لند می گذرانند. تفریحاتی که در بام لند می توانید به سراغ شان بروید، عبارتند از

بخش تفریحی وی آر لند | VR Land1-

وی آر لند مجموعه تفریحی بام لند یکی از بخش های هیجان انگیز آن محسوب می شود که جلوه متفاوتی به این مرکز تفریحی-تجاری داده است. این بخش درست در محوطه بام لند (شرق دریاچه) قرار گرفته و تنها با استفاده از عینک های دیجیتال شما را به دنیایی پر از شگفتی می برد. اینجا زمانی که عینک به چشم دارید همه تصاویر فوق العاده با کیفیت می شوند و محیطی 360 درجه در برابر چشمان شما قرار می گیرد. با استفاده از بخش وی آر لند، می توانید به بالای قله های برفی بروید و مشغول اسکی سواری شوید و اگر هم دل تان قایق سواری می خواهد، باز هم وی آر لند برای شما مناسب است. البته هیجان در این بخش تنها به این عینک های دیجیتال محدود نمی شود، بازی در هزارتویی جذاب به نام ماژول میز (Mudule Maze) از دیگر تفریح هایی است که انتظار شما را می کشند.

 

 

2-ماهیگیری در چیتگر

از تفریحات جذاب اسکله بام لند و دریاچه چیتگر، ماهیگیری در این پهنه آبی است. در کنار مرکز خرید، یک کلوپ ماهیگیری وجود دارد که با استفاده از خدمات و امکانات آن می توانید در دریاچه چیتگر ماهی بگیرید و تفریحی متفاوت را در پایتخت تجربه کنید. انواع لوازم و وسایل مورد نیاز برای ماهیگیری در این کلوپ به شما اجاره داده می شود. البته اگر از علاقه مندان به ماهیگیری هستید می توانید با عضویت در این کلوپ، در هزینه های خود صرفه جویی کرده و از امکانات به خصوص آن بهره مند شوید. خوب است بدانید در این کلوپ 32 جایگاه ماهیگیری وجود دارد که اولویت استفاده با افرادی است که رزرو کرده اند.

 

3-واقعیت مجازی زاویه

بخش واقعیت مجازی زاویه به تازگی به مجموعه بام لند افزوده شده است و در آن، همان طور که از اسمش بر می آید می توانید انواع بازی های واقعیت مجازی را تجربه کنید و لذت ببرید. از جمله بازی های این مجموعه می توان به تیراندازی وستون، تیراندازی ترسناک 18+، تیراندازی کمی ترسناک، تیراندازی، زامبی فانتزی، تیراندازی وسترن، شمشیرزن، تجربه زیر اقیانوس، تورهای تفریحی دور دنیا، ترن هوایی، تجربه ارتفاع هیجان انگیز، ورزش اسکی اشاره کرد.

:

4-مسیر پیاده روی و دوچرخه سواری در بام لند

دور تا دور دریاچه چیتگر مسیرهایی برای دوچرخه سواری و پیاده روی ایجاد شده است که بخشی از آن در اسکله بام لند قرار دارد. مسیری 6 کیلومتری است که میتوانید دوچرخه یا کفش های راحتی تان را بردارید و طلوع و غروب آفتاب در این مرکز تفریحی را از دست ندهید.

5-قایق سواری در بام لند

قایق های پدالی و موتوری از دیگر تفریحات بام لند به حساب می آیند

نوع قایق

 

 

 

 

 

قایق پدالی 2 نفره

 

 

 

 

 

قایق پدالی 4 نفره

 

 

 

 

 

قایق شارژی 2 نفره

 

 

 

 

 

قایق شارژی 3 نفره

 

 

 

 

 

قایق موتوری دربست

 

 

 

 

 

قایق موتوری خانوادگی

 

 

 

 

 

کاتامارا یا قایق اتوبوسی خانوادگی

 

 

 

 

 

 

6-تشک پرش آزاد

تشک پرش آزاد که در قسمت انتهایی مرکز خریدها در سمت راست مجموعه قرار دارد، یکی از تفریحات جدید بام لند است. مکانی که در آن می توانید از پله های چوبی بالا بروید و از ارتفاع خود را بر روی تشکی بادی بیندازید و انرژی خود را خالی کنید.

7-اسکای فلایر بام لند

درست کنار بخش تفریحی وی آر لند، یک اسکای فلایر بزرگ توجه شما را به خود جلب می کند. اگر دوست دارید در گردش تان در بام لند کمی هم طعم هیجان را بچشید، می توانید به سراغ این اسکای فلایر بروید و از پرواز در آسمان همراه با چشم اندازی از مجموعه چیتگر لذت ببرید.

8-فوتبال دستی انسانی بام لند

از دیگر وسایل بازی در بام لند می توان به فوتبال دستی انسانی که در نزدیکی فروشگاه کیدز گاردن وجود دارد، اشاره کرد. اگر کودک تان از علاقه‌مندان فوتبال و انجام فعالیت های فیزیکی ست، حتما به همراه تعدادی از دوستان او را به ابنجا بیاورید و از تماشای بازی او در هوای آزاد لذت ببرید.

این بازی برای کودکان 8 سال به بالا مناسب است.

9-برگزاری جشنواره ها و برنامه های تفریحی بام لند

جدا از تمام بازی ها و بخش های مختلفی که در بام لند به چشم می خورد، شما می توانید در برنامه ها و جشنواره های مختلفی که در این مجموعه برگزار می شود شرکت و لحظات خوشی را تجربه کنید؛ از جشن ها مربوط به شب یلدا گرفته تا برنامه های ویژه ماه رمضان و مسابقات ورزشی و هیجان انگیز.

به تازگی نیز هر جمعه از ساعت 09:30 صبح، برنامه ورزش گروهی در بام لند برگزار می شود که می توانید به صورت رایگان در آن شرکت کنید و ورزش در هوای آزاد با چشم انداز دریاچه چیتگر لذت ببرید.

10-اجرای موسیقی خیابانی در بام لند

چند سالی است که موسیقی خیابانی در تهران و برخی شهرهای بزرگ ایران رواج پیدا کرده و طرفداران بسیاری نیز به دست آورده است. در گوشه و کنار بام لند نیز جوان های مشتاق به موسیقی را می بینید که به صورت تک یا چند نفره با سازهای شان در حال هنرنمایی هستند و حال گردشگران و بازدیدکنندگان را خوب می کنند.


فروشگاه های بام لند

فروشگاه های مختلف مرکز خرید بام لند در دو طبقه همکف و زیر همکف جانمایی شده اند و نما و ورودی بسیاری از آنها به سمت دریاچه و پیاده راه است. البته کافه و رستوران های روباز و بسته ای را نیز در طبقه های مختلف و محوطه بام لند می توانید ببینید. در این فروشگاه ها می توانید محصولات متنوعی از برندهای نام آشنای دنیا را پیدا کنید و با خیال راحت از جنس و کیفیت به خرید بپردازید.

فروشگاه های مختلف بام لند از این قرارند:

1-مد و لباس

از نام های معروف مد و لباس فروشگاه بام لند، می توان به ال سی وای کیکی، جین وست، بنتون، مانگو، مانتو عاج، یو اس پولو و ... اشاره کرد. در ادامه با تعدادی از آنها و محل قرارگیری در مرکز خرید بیشتر آشنا می شویم:

آدولفو دومینگز | Adolfo Dominguez: طبقه زیر همکف

کالینز | COLINES: طبقه همکف

اسکچرز | Skechers: طبقه زیر همکف

جی اوکس | GEOX RESPIRA: طبقه همکف

ال سی وایکیکی | L C Waikiki: طبقه زیر همکف

بنتون | United Colors Of Bentton: طبقه همکف، در آن رو به مسیر پیاده روی باز است.

مانگو | Mango: طبقه های همکف و زیر همکف، در آن رو به مسیر پیاده روی باز است.

جین وست: Jeans West: طبقه همکف، در آن رو به مسیر پیاده روی باز است.

و...

 

2-ساعت، طلا و جواهر

از دیگر فروشگاه های عرضه کالا در بام لند، فروشگاه های ساعت، طلا و جواهر هستند که در این بخش به تعدادی از آنها اشاره می کنیم:

کیا گالری | Kia Gallery: طبقه زیر همکف

سوارسکی | Swarovski: طبقه زیر همکف

سواچ | Swatch: طبقه همکف

ریما گالری: طبقه همکف

و....

3-لوازم جانبی، لوازم ورزشی و تناسب اندام

آنهایی که به دنبال نام های معتبر و برند در زمینه لوازم ورزشی هستند، می تواند در فروشگاه های بام لند آن چیزی را که می خواهند پیدا کنند

4-لوازم خانگی و الکتریکی

این کالاها قسمت دیگری از محصولات فروشگاه های بام لند را تشکیل می دهند.

سام لند | Sam land: طبقه همکف، در زمینه لوازم الکترونیکی و تکنولوژی

تاتی | Tati Paris: طبقه زیر همکف، در زمینه لوازم خانگی

5-سایر فروشگاه ها

در میان این همه فروشگاه مد و لباس و طلا و جواهر، فروشگاه هایی نیز به چشم می خوردند که محصول شان با بقیه تفاوت دارد، در این قسمت به معرفی تعدادی از این مغازه ها می پردازیم:

توی توی | برند اسباب بازی (Toy Toy): طبقه زیرهمکف

خانه شکلات | برند خوراک (M I T A): طبقه زیر همکف

)دوکاتی | برند ماشین و موتورسیکلت ِDucatti): طبقه همکف

گل فروشی چلبرگ | (Chelbarg): طبقه زیر همکف


کافه ها و رستوران های بام لند

یکی از بخش های مهم و پرطرفدار بام لند کافه و رستوران های متعدد آن هستند که در قسمت های مختلف این مرکز خرید واقع شده و با چشم انداز خاص و تنوع بالای شان، علاقه‌مندان به شکم گردی و خوشگذرانی را به سوی خود جلب می کنند.

 

انواع رستوران ها و کافه های بام لند

در مجموعه بام لند انواع رستوران و کافه به چشم می خورد که می توان آنها را به این صورت دسته بندی کرد:

رستوران های ایرانی بام لند

رستوران دروازه طهرون، رستوران ته دیگ، چلوکباب رفتاری، رستوران سماک، رستوران چراغان

رستوران های بین المللی بام لند

رستوران ترکی بی کباب، رستوران چینی چیناباکس، رستوران عربی زاهدالعراقی، رستوران لبنانی باب البحر، رستوران فرنگی کوبابا-تومو، رستوران ایتالیایی رومانا پلاس، رستوران هندی روتی، کشتی رستوران رویال لانژ

 

فست فودهای بام لند:

جوگریل، ممداستیک هاوس، باروژ، برگر فکتوری، چیکن فکتوری، رولینجا، سالادبار ورف، نایابارا

کافه های مجموعه بام لند:

آنتیکا کافه، ایلی کافه، بابا کافه، بستنی ورف، خانه فوتبال، چای بار رستا، کافه آمفی، کافه امضا، کافه بالن رویایی، کافه باپاری، کافه رستوران لانجین، کافه دوکاتی، کافه رستوران ویکولو، کافه روژ، کافه شمرون، کافه قمر، کافه لایم پلاس، کافه ورف

 

امکانات مجموعه تفریحی-تجاری بام لند در سطح خوبی قرار دارد و از خیلی مراکز خرید دیگر در تهران از کیفیت بیشتری برخوردار است

رستوران و کافی شاپ

صندوق امانات

آمفی تئاتر روباز

آسانسور و پله برقی

بوفه و پارکینگ

اینترنت مرکزی و وای فای رایگان

دوربین مداربسته، حراست و لابی‌مَن 24 ساعته

اطفای حریق خودکار، اعلام حریق دیجیتال، برق اضطراری

سرویس بهداشتی


اطلاعات پارکینگ بام لند

پارکینگ بام لند در مجاورت بلوک سی قرار گرفته است

ساعت کاری:

روزهای تعطیل: 08:00 تا 1:00 بامداد

روزهای عادی: 09:00 تا 01:00 بامداد

هزینه:

برای 1 ساعت اول 5000 تومان

*به ازای هر ساعت اضافه 2000 تومان اضافه دریافت می شود.

 


مسیر دسترسی بام لند تهران

آدرس:ﺗﻬﺮان، ﺑﺰرﮔﺮاه ﺷﻬﯿﺪ ﻫﻤﺖ، ﺧﺮوﺟﯽ ﺑﻠﻮار ﮐﺎﺷﺎن، میدان موج، خیابان موج، بلوار صدف، مرکز تجاری تفریحی بام لند

خودروی شخصی

بهترین روش برای رسیدن به بام‌لند استفاده از مسیر بزرگراه شهید خرازی است. اگر از شرق به غرب بزرگراه شهید خرازی به سمت بام لند می آیید به راحتی می توانید با استفاده از مسیر زیر بام لند را پیدا کنیدبزرگراه شهید خرازی (ادامه همت) غرب، بعد از خروجی بزرگراه آزادگان، خروجی “کاشان جنوب دریاچه شهدای خلیج‌فارس”، ۴۵ متری کاشان جنوب، میدان موج، خیابان موج، بلوار صدف، مرکز خرید بام‌لند

اگر از غرب به شرق بزرگراه شهید خرازی قصد رسیدن به بام لند را دارید، مسیر زیر را دنبال کنید

بزرگراه شهید خرازی (ادامه همت) شرق، خروجی کاشان امیرکبیر آبشار تهران، ۴۵ متری کاشان جنوب، میدان موج، خیابان موج، بلوار صدف، مرکز خرید بام‌لند

همچنین می توانید از میدان موج، مسیر بلوار ۴۵ متری کاشانی جنوب را در پیش بگیرید و از خیابان هوانیروز به سمت غرب ادامه مسیر دهید تا به مرکز خرید بام‌لند برسید.

حمل و نقل عمومی

مترو: خط ۵ مترو خط مناسب برای رسیدن به بام لند است. در ایستگاه چیتگر پیاده شوید و با استفاده از تاکسی های پایانه تاکسی‌رانی ایستگاه چیتگر به خیابان هوانیروز برسید. از آنجا راه خود به سمت میدان و بلوار موج را پیدا کنید.

اتوبوس: اتوبوس های خط 323 پایانه آزادی- شهیدباقری در نزدیکی بام لند توقف دارند. سوار این اتوبوس ها شده و در ایستگاه بلوار کاشان در نزدیکی میدان موج پیاده شوید. پس از نزدیک به چند دقیقه پیاده روی به سمت بلوار موج به بام لند می رسید.


ساعت بازدید محوطه بام لند:

از ساعت 08:00 تا 24:00 می توانید بدون پرداخت هزینه ای از حضور در این مجموعه لذت ببرید


جاذبه های اطراف بام لند تهران

در کنار بازدید از بام لند می توانید از جاذبه های زیر که در نزدیکی این مرکز خرید هستند دیدن کنید:

مجموعه تفریحی چیتگر در همسایگی بام لند

آبشار تهران در فاصله تقریبی 7 کیلومتر

پارک جنگلی چیتگر در فاصله تقریبی 7.8 کیلومتر

پارک جوانمردان در فاصله تقریبی 10.5 کیلومتر

شهربازی ارم در فاصله تقریبی 12 کیلومتر


نکته های معماری بام لند

در ادامه به نکته هایی در مورد معماری و طراحی بام لند اشاره می کنیم

تعداد طبقات: 3

مساحت زمین کل مجموعه: 60000 مترمربع

مساحت محوطه بام لند: 32080 مترمربع

مساحت زیربنای تجاری: 13414 مترمربع

تعداد واحدها: 47

تعداد واحد رستوران: 8

تعداد واحد تراس: 20

تعداد واحد فرهنگی: 4

 

 

 

نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%